Forum dyskusyjne MUSICAL.PL

Witaj, Gościu ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Autorska Szkola Musicalowa Macieja Pawlowskiego

kuncyfuna
post 12-09-2007, 14:34
Post #1

Gaduła

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 817

Coz sie bede rozpisywac..
www.szkola-musicalowa.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lunaopera
post 12-09-2007, 16:35
Post #2

Bywalec
**

Nr użytkownika: 1876

przez tyle lat nie było w polsce żadnych szkół prywatnych muzycznych i było dobrze. rodziły się wybitne jednostki, kształciły się pod okiem pedagogów w normalnych szkołach, czy to muzycznych czy teatralnych. Teraz szkoły.. nazwała bym to.. zróbmy biznes na dzieciach.. powstają jak grzyby po deszczu. Słuszność ich bytu sami ocencie. Jesli możecie to piszcie tu czego się nauczyliscie, jestem bardzo ciekawa.
+Quote Post
kuncyfuna
post 12-09-2007, 18:48
Post #3

Gaduła

Akurat w tej szkole nie jest tak ze jak ktos jest gluchy, ale placi to jest super i dostaje glowne role. Sa przeprowadzane selekcje co jakis czas i ilustam osobom co jakis czas dziekuja za wspolprace...

+Quote Post
lunaopera
post 12-09-2007, 23:45
Post #4

Bywalec
**

To nie najgorszy pomysł. W każdym razie ja uważam że jeśli chcecie czuć się wykształceni aktorsko bądź muzycznie to żadna tego typu szkoła was nie nauczy. Tylko porządne lekcje z historii dramatu, z historii muzyki, literatatuty muzycznej, harmonii czy form może wam dać poczucie odnajdywania tego co w tych dziedzinach sztuki najpiękniejsze.. odnajdywania siebie. Bez wiedzy o tym kim był Mozart po co wam wiedzieć kim jest Weber. Po co? Czy Pan Pawłowski tez kończył prywatne weekendówki? Nie! Każdy z was może być na miejscu tych pedagogów, może być na scenie itd.. ale tylko porządna stara szkoła, która od czasu do czasu wlepia dwóje do dziennika, pozwoli odnaleźć wam tożsamość i otworzy drogi do własnej twórczości.

Ten post był edytowany przez lunaopera: 12-09-2007, 23:48
+Quote Post
kuncyfuna
post 13-09-2007, 14:49
Post #5

Gaduła

Ale sama teoria nic nam nie da. A jak ktos ma np 20 lat, to jesli przez iles lat bedzi sie uczyl samej teorii, to i tak nie zdobedzie zadnego wyksztalcenia w tym kierunku, bo w teatrze nie chodzi o to, zeby wiedziec kim byl Mozart.
+Quote Post
lunaopera
post 13-09-2007, 20:43
Post #6

Bywalec
**

i tu się możesz myslić.. aktor i muzyk muszą być wykształceni teoretycznie, muszą byc mądrzy, posiadać pewną wiedze zeby nie dać sie zmanipulować. Wiecie czemu dziś mamy taki chłam w mediach? bo 90 % tych wielkich dziennikarzy poprostu idą z modą i z nurtem, trendem w dziennikarstwie, szukają tanich sensacji i sprzedają byle co opinii publicznej, gdyby mieli choć odrobine wiedzy na temat tego zawodu (takiej teoretycznej, nabytej np. na studiach dziennikarskich), przeczytaliby kilka dobrych prawdziwych reportaży, naukowych książek, i zwyczajnych książek, byc może nie wypuszczali by takiego bagda.. analogicznie do zawodu aktora/muzyka. Kiedy muzyk nie wie kim był Mozart, wzoruje sie na tym co wie, a ile wie? tyle ile poda mu rmf fm.. jego wzorcami są Byonce a w najlepszym przypadki Celine Dion. I potem mamy taki teatr.. eh.
Nawet jak sie ma 20 lat, to wcale nie przekreśla, żeby się nadal uczyć i chciec wiedziec więcej i więcej.

Sory za off topic.

Ten post był edytowany przez lunaopera: 13-09-2007, 20:45
+Quote Post
kuncyfuna
post 14-09-2007, 14:11
Post #7

Gaduła

Chyba myla Ci sie pojecia.. To jest szkola MUSICALOWA a nie MUZYCZNA! Szkola Muzyczna jest od tego zeby uczyc zyciorysow kompozytorow itd. A w szkole musicalowej chodzi o to, zeby przygotowac PRAKTYCZNIE ludzi do wystepow w musicalach. Zreszta i tak przynajmniej polowa ludzi, ktorzy chodza na zajeciach chodzila do muzycznej..
+Quote Post
Moni$
post 2-04-2008, 09:04
Post #8

Widz
*

Nr użytkownika: 3135

mówcie co chcecie, ale jednego jestem pewna : to najlepsze, co może robić młody człowiek kochający teatr, taniec, wokal i aktorstwo, i kropka. (chyba, ze kogoś stać, to może załatwić sobie prywatne lekcje ze wszystkiego, ale nie będzie miał wtedy styczności z tym magicznym miejscem jakim jest Teatr, aktorami, i świetnymi pedagogami, którzy najlepsi są w teatrze, ot co smile.gif )

i nawet jeśli nas tam nie uczą teorii muzyki, to uczą nas świadomości ciała (aktorstwo, taniec), uczą nas techniki śpiewania i wielu rzeczy, które w przyszłości przydadzą sie W DALSZYM KSZTAŁCENIU w tym kierunku, bo nikt nie mówi, że po 2 letnim studium ktoś zostaje aktorem scen muzycznych...

ja po zaledwie 7 miesiącach widzę ogromne postępy, i jestem zadowolona, że zamiast siedzieć w domu i marudzić - działam !
+Quote Post
kuncyfuna
post 3-04-2008, 13:15
Post #9

Gaduła

Ja też jestem bardzo zadowolona. Pan G. od wokalu nam cały czas powtarza, że chce żebyśmy jak najszybciej się pokazywali na scenie. I to jest moim zdaniem dobre podejście. Nie mówię, że teoria, czy znojomść nut nie jest potrzebna - bo jest - ale jak już pisałam to nie jest szkoła MUZYCZNA! Zresztą w teatrach i tak są castingi i nikt zabardzo nie patrzy czy ktoś zna teorie czy nie.. Licza sie umiejętności..
+Quote Post
czarownica
post 3-04-2008, 16:11
Post #10

Gaduła

Nr użytkownika: 29

Ooo, kuncyfuna, to Ty chodzisz do szkoły Maćka? cool.gif

--------------------
+Quote Post
kuncyfuna
post 3-04-2008, 17:02
Post #11

Gaduła

No chodzę wink.gif I jestem bardzo zadowolona z tego powodu tongue.gif
+Quote Post
Moni$
post 3-04-2008, 20:13
Post #12

Widz
*

Nr użytkownika: 3135

CYTAT(kuncyfuna @ 3-04-2008, 14:15)
Zresztą w teatrach i tak są castingi i nikt zabardzo nie patrzy czy ktoś zna teorie czy nie.. Licza sie umiejętności..
*

nie sądzę, że wokalista w teatrze mimo wszystko dał by rade kompletnie bez znajomości nut.... chyba że ma słuch absolutny i nad wyraz rozwiniętą pamięć muzyczną ysz.gif no bo niby jak sie nauczyć utworu jak nie patrząc w nuty ? skraca to czas nauki co najmniej o połowę (w moim przypadku)
+Quote Post
kuncyfuna
post 4-04-2008, 14:06
Post #13

Gaduła

U nas nie dają nut tongue.gif Chociaż tez twierdzę, że bardzo się to przydaje.. No jednak nie jest to sprawa podstawowa..
+Quote Post
Marylin
post 5-04-2008, 17:16
Post #14

Bywalec
**

Nr użytkownika: 3087

A ja mam pytanie. Czy poziom wokalny w Szkole Musicalowej jest bardzo wysoki? smile.gif
I jak w ogóle oceniacie zajęcia? (to pytanie kieruję głównie do kuncyfuny wink.gif )
+Quote Post
kuncyfuna
post 5-04-2008, 20:32
Post #15

Gaduła

Nie wiem jak jest w innych filiach, ale u nas (Olsztyn) poziom jest różny smile.gif Są osoby, które wcześniej uczyły się śpiewu i śpiewają tak, że moim zdaniem, spokojnie by się dostały do jakiegoś teatru. Ogólnie poziom jest dość wysoki. Mamy świetnego nauczyciela od emisji.

Zajęcia są fajne. Taniec ostatnio też zaczął być fajny (zmienili nam nauczyciela i jest super). Aktorstwo średnio mi się podoba, ale to chyba tylko dlatego, że samo aktorstwo średnio mnie interesuje.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-07-2014, 16:24