Forum dyskusyjne MUSICAL.PL

Witaj, Gościu ( Zaloguj się | Rejestracja )

45 Strony « < 43 44 45 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> TANIEC WAMPIRÓW, "TANZ DER VAMPIRE"

Carpe Diem
post 14-04-2007, 23:05
Post #661

Gaduła

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 257

A ja tylko tak cichutko szepnę, że na YouTube jakaś dobra dusza zamieściła TdV z Haburga z 10 listopada 2005, na oko calutkie biggrin.gif

Według danych z oficjalnej strony Grafa gra Felix Martin, ale na ucho i oko, to jest jednak Kevin Tarte. Tylko on potrafi tak lubieżnie wyglądać prawie się nie ruszając biggrin.gif , a przy tym kompletnie spaprać piosenkę...

Zachomikowałam też filmiki dla potomności biggrin.gif

--------------------
Wysyłanie czegokolwiek komukolwiek, tudzież chomik => Profil => Informacje => Zainteresowania

W celi:
- Za co siedzisz?
- Za niewinność, hehe, a ty?
- Za morderstwo w orient ekspresie
- Łuuu niezła akcja
- Noo, trzy noce tłumaczyłem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuncyfuna
post 19-04-2007, 14:49
Post #662

Gaduła

Nr użytkownika: 817

ja jestem w trakcie sciagania TdV z Hamburga biggrin.gif Juz mam poczatek, do przyjscia Kukola po swieeeeeeceeeee i od polowy Wiecznosci <jak to brzmi:P> do konca tongue.gif

A co do TW.. Kocham!!!! I nie przestane, mimo krzywdy jaka nam pan Kepczynski wyrzdzil!
+Quote Post
Carpe Diem
post 15-05-2007, 09:30
Post #663

Gaduła

Zaraz sobie poszaleję biggrin.gif To będzie dłuuugi post... diabelek.gif
Czas coś zrobić z tymi grobowymi minami, może i pasują do tematu ale na Wampirach bywało też wesoło, pamiętacie? Zatem koniec żałoby, czas się pośmiać. Dzisiaj proponuję testy z www.testedich.de dotyczące niemieckiego TdV.

Zachęcam też osoby znające niemiecki do wrzucani newsów, ciekawostek, kawałków wywiadów (np. co myślą o TW za granicą), co wam w ręce wpadnie.

Welcher Charakter aus „Tanz der Vampire“ bist du?:Jaką postacią z TdV jesteś? (kolejność pytań się zmienia!):

Du hast Tanz der Vampire gesehen (den Film)? Aber wer könntest du sein?
Widziałeś TdV (film)? Jaką postacią mógłbyś być?

Frage 1: Okay, du bist in den Karpaten. Wo bist du?
- Ich bin gerade in einem Wirtshaus angekommen und glotze einem Mädchen, das mir die Füße wäscht, in den Ausschnitt.
- Ich bin gerade aufgestanden, mache mich fertig (für was auch immer) und versuche verzweifelt mich im Spiegel zu sehen…
- Ich bin in einem Wirtshaus, taue gerade wieder auf und entdecke voller Freude überall Knoblauch.
- Ich bin gerade aus meinem Sarg aufgestanden und laufe durch mein Schloss.
- Ich bin (verbotener Weise) in der Badewanne.

Ok. jestes w Karpatach. Gdzie dokładnie?
- Właśnie przybyłem do gospody i gapię się w dekolt dzieczyny, która myje mi stopy.
- Właśnie się obudziłem, robię się na bóstwo (na wszelki wypadek) i desperacko usiłuje się przejrzeć w lustrze.
- Jestem w gospodzie, odtajam/odmarzam i ku mojej radości wszędzie odkrywam czosnek.
- Właśnie wstałem z mojego sarkofagu i idę przez zamek.
- Jestem (choć mi nie wolno) w wannie.

Frage 2: Ein paar Stunden später, es ist schon ziemlich dunkel… Was passiert eigentlich gerade?
- Ich höre schreckliche Geräusche aus dem Badezimmer, gucke durchs Schlüsselloch, sehe einen Vampir, habe Todesangst und versuche irgendwie den Professor wach zu kriegen!
- Ich habe gerade Sarah gebissen und entführe sie jetzt…
- Ich werde von meinem hysterischen Gehilfen geweckt, der mir erzählt im Bad sei ein Vampir.
- Ähem…. Ich glaube ich werde gerade entführt.
- Ich kämme meine Haare, schminke mich und warte auf meinen Vater.

Parę godzin później jest już prawie ciemno... Co się wtedy dzieje?
- Słyszę straszny hałas z łazienki, zerkam przez dziurkę od klucza i widzę wampira, śmiertelnie się boję i staram się jakoś obudzić Profesora, żeby go załatwił!
- Właśnie ugryzłem Sarę i ją uprowadzam.
- Zostałem obudzony przez mojego histerycznego pomocnika, który mówi mi, że w łazience jest wampir.
- Ekm... Sądzę że właśnie jestem uprowadzana.
- Czeszę włosy, maluję się i czekam na ojca

Frage 3: Schön für dich! Aber: Was denkst du?
- Endlich habe ich Sarah…. Ihr Blut schmeckt gut……
- Warum kann ich mich nicht im Spiegel sehen? Ich kann mich gar nicht richtig zurecht machen….. Das ist ja soooo ungerecht!
- Hilfe ein Vampir... Meine Sarah…… Hilfe Blut…..HILFE!
- Also dieser Graf…sieht richtig gut aus… was ist mit meinem Hals passiert?
- Meine Theorie ist bewiesen! Juhuu!

Fajnie ci! O czym myślisz?
- Nareszcie, mam Sarę... Jej krew dobrze smakuje...
- Czemu się widzę się w lustrze? Nie mogę się należycie przygotować. To takie niesprawiedliwe...
- Wampir... Moja Sara... Pmocy krew... POMOCY!
- Ten Książe... właściwie wygląda w porządku... co mi się stało z szyją?
- Moja teoria się potwierdziła! Juhuu!

Frage 4: Nun gut, nächster Tag. Du bist also in einem alten Schloss. Was tust du da so?
- Ich habe gerade die Liebe meines Lebens kennen gelernt! Ist dieser Alfred aber auch süß! *schmacht*
- Ich stöbere in dieser genialen Bibliothek. Und freue mich, dass ich endlich einen echten Vampir gefunden habe!
- Sarah retten (oder es zumindest versuchen)…Angst haben…Der Graf ist unheimlich…Wo ist Sarah?
- Ich habe mir gerade eine absurde Geschichte über Fledermäuse angehört.
- Ich sitze in meinem neuen Zimmer und träume vom Grafen!

No dobrze, następny dzień. Jesteś w starym zamku. Co robisz?
- Właśnie poznałem miłość mojego życia! Ten Alfred jest taki słodki! mniam
- Szperam w tej genialnej biblioteczce. Cieszę się, że znalazłem wreszcie prawdziwego wampira.
- Ratować Sarę (albo przynajmniej spróbować)... Boję się... Książe jest strrraszny/złowieszczy. Gdzie jest Sara?
- Wysłuchałem właśnie absurdalnej historii o nietoperzach
- Siedzę w moim nowym pokoju i marzę o Księciu

Frage 5: Ah ja…. Also wir haben mittlerweile Morgen, ein neuer Tag also. Und was machst du?
- Ich liege in meinem Sarg und schlafe. Was denn sonst?
- Mich von Schreck erholen den mir dieser Diener eingejagt hat, an Sarah denken (sie hat heute Nacht gesungen, ich bin mir sicher) und meinem Professor beim Anziehen helfen.
- Ich sitze immer noch in meinem Zimmer und gucke aus dem Fenster.
- Ich habe gut geschlafen und werde von meinem Gehilfen genervt, dass wir diese Sarah (wer auch immer das ist) suchen sollen.
- Ich liege in meinem Sarg, schlafe und sehne mich schrecklich nach meinem Alfred.

No tak... Tymczasem mamy ranek, a zatem nowy dzień. Co robisz?
- Leże w moim sarkofagu, co innego miałbym robić?
- Podskoczyłem ze strachu, którego napędził mi ten służący, myślę o Sarze (śpiewała dziś w nocy, jestem pewien) i profesorowi pomóc przy ubieraniu się.
- Ciągle siedzę w pokoju i gapię się przez okno.
- Dobrze spałem i jestem wnerwiany przez mojego pomocnika, że powinniśmy szukać tej Sary (ktokolwiek to jest).
- Leże w moim sarkofagu, śpię i strasznie tęsknię za moim Alfredem.

Frage 6: Wir haben mittlerweile Mittag. Dir ist hoffentlich nicht langweilig, oder?Also was tust du gerade?
- Ich schlafe. Immer noch.
- Ich soll dem Grafen und seinem Sohn einen Holzpflock ins Herz stoßen. Ich kann nicht! Ich habe solche Angst! Das ist alles so schrecklich und unheimlich. Ich will zu Sarah und dann weg.
- Ich stecke in einem kleinen Fenster zur Gruft fest und will, dass mein Gehilfe die Vampire tötet. Aber er stellt sich so dusselig an. Mist, ich komme hier nicht mehr raus!
- Ich schlafe. Und habe Liebeskummer. ALFRED!
- Ich bade gerade.

Tymczasem mamy południe. Prawdopodobnie się nudzisz, a więc? Co zatem właśnie robisz?
- Spię. Nadal śpię.
- Powinienem wbić osikowy kołek w serce Księciu i jego synowi. Ale nie mogę! Jakoś się boję. To wszystko jet jakieś straszne i złowieszcze. Chcę do Sary, a potem wiać stąd.
- Utknąłem na amen w okienku w krypcie i chcę, żeby mój pomocnik ubił wampiry. Ale on tak głupio się do tego zabiera. Shit, nie wyjdę stąd!
- Śpię. I mam kłopoty sercowe. ALFRED!
- Właśnie się kapię.

Frage 7: Sag mal, würdest du es schlimm finden ein Vampir zu sein?
- Also, wenn ich beim Grafen bleiben kann, dann nicht. Er ist ja soooo nett und schön…
- Ja! Ich will sie schließlich vernichten.
- Ich bin schon einer. Nein, ich finde es nicht schlimm, aber es ist so nervig, dass man sich nicht im Spiegel sehen kann. Das Schminken ist dann so umständlich….
- Blöde Frage, ich bin schon einer. Wenn du weiter so blöde Fragen stellst, bist du gleich auch einer!

Powiedz, czy uważasz, że to kiepski pomysł, być wampirem?- A więc, gdybym mogła zostać z Księciem, to nie. On jest taki miły i przystojny...
- Tak! w końcu go zniszczę!
- Już jestem jednym. Nie, nie sądzę, że to zły pomysł, ale to denerwujące kiedy nie można się przejrzeć w lustrze. Malowanie się jest wtedy takie kłopotliwe.
- Głupie pytanie, już nim jestem. Jak będziesz dalej zadawał takie głupie pytania, to zaraz sam się jednym staniesz! (Uh, ale bojowy nastrój ;] )

Frage 8: Gut zu wissen. Himmel, wie die Zeit vergangen ist. Wo bist du und was machst du?
- Ich bin im Ballsaal, spiele Klavier und tanze. Wo ist mein Alfred? Ach ich liebe dich, bitte Vater hole ihn rein!
- Ich tanze mit Sarah. Sie ist ja wirklich hübsch. Und diesen nervigen Professor und seinen Gehilfen habe ich weggesperrt, die können wir später beißen. Dann hat Herbert auch endlich einen Gefährten…
- Ich überlege wie Alfred und ich wieder nach drinnen kommen können. He, da steht ja eine Kanone…
- Ich tanze mit dem Grafen. Ich bin ja soooo verliebt!
- Ich friere. Ich sitze draußen auf einem dieser Balkone der Burg wo uns der Graf hingeschlossen hat. Der beißt uns jetzt bestimmt. Und Sarah auch….. *heul* Meine Sarah! Das war so gruselig als die Vampire aus ihren Gräbern gestiegen sind…

Dobrze wiedzieć... O Boże, jak ten czas leci. Gdzie jesteś i co robisz?
- Jestem na sali balowej, gram na pianinie i tańczę (na raz? Zdolny młody...) Gdzie jest mój Alfred? Ich, kocham cię, tato proszę sprowadź go tu.
- Tańczę z Sarą. Jest naprawdę ładna. A tego denerwującego Profesora i jego pomocnika zamknąłem, żebyśmy mogli ich ugryźć później. Herbert wreszcie będzie miał towarzysza...
- Zastanawiam się, jak Alfred i ja moglibyśmy stąd wyjść. Ha, stoi tu armata...
- Tańczę z Księciem. Jestem taaaka zakochana!
- Zamarzam. Siedzę na zewnątrz, na tym balkonie, gdzie zamknął nas Książe. Na pewno nas ugryzie. I Sarę też... *chlip* Moja Sara! To było przerażające, jak wampiry wstawały ze swoich grobów...

Frage 9: Okay. Tut was du willst. Fragt sich nur: Was machst du gerade jetzt?
- Ich schicke meinen Diener los um diesen Professor wieder einzufangen. Sie sind abgehauen! So was Blödes…..obwohl…sie haben Sarah dabei…
- Ich bin aus diesem furchtbaren Schloss geflohen und liege jetzt neben Sarah im Schlitten. Keine Vampire mehr. Äh, Sarah? Warum bist du so kalt? Was willst du da an meinem Hals? He, Sa…Hilfe!
- Ich heule! Mein Alfred ist weg! ALFRED! Buhuhu! Ich habe solchen Liebeskummer!
- Ich sitze auf dem Kutschbock und fliehe aus den Kaparten. Von Sarah und Alfred bekomme ich nichts mit!
- Ich beiße gerade Alfred. Hmmm, er schmeckt gut!

Rób co chcesz. Zadaj sobie tylko pytanie: co teraz zrobisz?
- Wysyłam mojego sługę za Profesorem, żeby ich złapał. Zwiali! Co za głupcy... chociaż... maja ze sobą Sarę...
- Uciekłem z tego przerażającego zamku i leżę koło Sary na saniach. Żadnych więcej wampirów. Ekhm, Sara? Dlaczego jesteś taka zimna? Czego chcesz od mojej szyi? E, Sa... Pomocy!
- Rozpaczam! Mój Alfred sobie poszedł! ALFRED! Choruję z miłości...
- Siedzę na koźle (sań) i uciekam z Karpat. Nie podsłuchuję Sary i Alfreda!
- Właśnie gryzę Alfreda. Hmmm, smakuje nieźle!

Frage 10: Schön…. Sag mal, hast du eigentlich was gegen Kruzifixe?
- Also bis eben nicht. Im Gegenteil! Aber jetzt bin ich mir da nicht mehr so sicher!
- Früher hing eines in meinem Zimmer. Aber jetzt kann ich sie nicht mehr sehen. Ich hasse Kruzifixe!
- Ja! Ziemlich viel sogar. Und solltest du das noch einmal sagen und keines dabei haben, dann beiße ich dich.
- Nein. Und wenn mein schusseliger Gehilfe die Tasche nicht weggeworfen hätte, hätte ich auch eben welche gehabt!
- Ja.

Dobra... Powiedz, właściwie to masz coś przeciwko krucyfiksom?
- Dotychczas nie. Przeciwnie! Ale teraz nie jestem już tego taki pewny!
- Przedtem jeden wisiał w moim pokoju. Ale teraz nie mogę na niego patrzeć. Nienawidzę krucyfiksów!
- Tak! Całkiem sporo. Bądź tak uprzejmy i powtórz to nie mając go przy sobie, to cię ugryzę.
- Nie. Gdyby mój roztrzepany pomocnik nie wyrzucił torby, też miałbym jakiś!
- Tak
.

Jeśli macie ochotę, mogę wrzucić inne biggrin.gif

-----

Znalazlam upragniony serduszka.gif serduszka.gif serduszka.gif serduszka.gif serduszka.gif serduszka.gif (dziekuje juz mi lepiej, kaftan nie bedzie potrzebny) klip z 13.05.2007 z niemeckiej dwojki (ZDF Sendung). Carmen Nebel (program tylko o musicalach!) goscila TdV. Jest Totale Finsternis, Staerker als wir sind, Buecher i Knoblauch! Moze jest i Wocial?
Zerknijcie prosze, bo nie rozpoznaje

(Ensemble, Jack Rebaldi (Graf von Krolock), Alexander Klaws (Alfred), Lucy Scherer (Sarah) und Mathias Schlung (Professor Abronsius) - aktorzy)

A, wlasnie, Berlin ma nowiutkiego Grafa - niedawno przechodzil chrzest bojowy biggrin.gif
Sadzac po ochach i achach na niemieckich forach, Borchert i Tarte doczekali sie powaznej konkurencji biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Carpe Diem: 15-05-2007, 09:41

--------------------
Wysyłanie czegokolwiek komukolwiek, tudzież chomik => Profil => Informacje => Zainteresowania

W celi:
- Za co siedzisz?
- Łuuu niezła akcja
+Quote Post
phantomette
post 29-06-2007, 10:31
Post #664

Bywalec
**

Nr użytkownika: 315

Zapraszam do obejrzenia klipów z szkolnej wersji Tańca Wampirów!
www.youtube.com/phantomette
Proszę o komentarze
+Quote Post
Monikorin
post 29-06-2007, 13:18
Post #665

Widz
*

Nr użytkownika: 2100

Jestem w trakcie nabywania CD z japońskiej wersji Wampirów. To dopiero będzie ciekawe. Z tego co widziałam na sieci i w TV niestety spaprali strasznie spektakl (wokalnie chyba też, więc nie wiem czym się te płytki okażą), ale w imię niepohamowanej miłości do muzyki z tego musicalu nie mogłam sobie odmówić posiadania tego egzemplarza (po tym jak się 2 miesiące spóźniłam z przyjazdem tutaj żeby zobaczyć dzieło na żywo ;_;)

--------------------
All that spirits desire, spirits attain.
+Quote Post
beti
post 19-09-2007, 12:16
Post #666

Stały bywalec

Nr użytkownika: 475

Płyta z koncertu jubileuszowego na dziesięciolecie TdV w Wiedniu
http://www.soundofmusic-shop.de/CD_TANZ_DE...umskonzert.html
w Empiku?
http://www.empik.com/search.jsp?query=tanz...searchLanguage=

Unstillbare Gier by Thomas http://www.youtube.com/watch?v=EU1roIjqx5I
krótki wywiad z Thomasem po niemiecku http://www.youtube.com/watch?v=XFTGgke7F5I
pozdrowienia dla fanów http://www.ganz-muenchen.de/freizeit/olymp...ical/infos.html

A ja tęsknię za ciachami wink.gif Friedrich Bührer http://www.youtube.com/watch?v=HqvHs6YhHqo

Ten post był edytowany przez beti: 19-09-2007, 13:00
+Quote Post
Carpe Diem
post 19-09-2007, 19:14
Post #667

Gaduła

Ten wywiad z Borchertem jest częścią większego dokumentu o musicalach, dostępnego na stronie: http://www.stage-entertainment.de (zjechać nieco niżej po otwarciu strony i kliknąć na Video Musicals hautnah ). Jest to głupi plik wsx, który otwiera się w głupim Windows Media Player i w niczym innym. Jest głupi, bo nie chce się niczym dać przerobić na jakieś normalne avi lub mpg i pociachać na kwałki... (bo ja chcę mieć oddzielnie same wampiry, żeby tylko do nich dać tłumaczenie)

Plik można ściągnąć, jednak jest to trochę skomplikowane. Jeśli są chętni, mogę go upchnąć na chomika.

Chciałam się też pochwalić, że weszłam w posiadanie dokumentu o tym, jak powstawały Wampiry w Wiedniu i mam całe 10 z 25 min niesprawdzonych, rozgrzebanych napisów (bo się właśnie w nich grzebię od kilku dni...). Chętnych proszę o kontakt na priva, to rozważę wgranie na gryzonia biggrin.gif

--------------------

W celi:
- Za co siedzisz?
- Łuuu niezła akcja
+Quote Post
Doreen
post 1-03-2008, 19:06
Post #668

Bywalec
**

Nr użytkownika: 2416

Jako że:
a) żal mi patrzeć na ten temat na drugiej stronie
b) lubię się dzielić moimi obsesjami
c) widzę, że lubią tu i znają pana B.
pobawię się w nekromancję i ożywię temat paroma perełkami:

Krolocze kawałki by Thomas Borchert:
http://youtube.com/watch?v=saRgKtaihXg Gott is Tot
http://youtube.com/watch?v=2Ku96wNtOEs Totale Finsternis
http://youtube.com/watch?v=OipUtPXNm9U Einladung zum Ball
http://youtube.com/watch?v=GLeGjx1ElL4 Vor dem Schloss (Wielbię ten filmik miłością szczerą i płomienną sesese.gif)
http://youtube.com/watch?v=U_yeo2cNF1A Die Rote Stiefel
http://youtube.com/watch?v=FWsGKjZprcs Sie Irren, Professor
http://youtube.com/watch?v=fC72WTJ_Ius&feature=related Die Unstillbare Gier
http://youtube.com/watch?v=Xn_GL3KzDb4&feature=related kawałek (niestety tylko kawałek) Tanzsaal

A w tym roku w Berlinie szło mu jeszcze lepiej krzywy.gif

--------------------
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
+Quote Post
Carpe Diem
post 1-03-2008, 20:50
Post #669

Gaduła

Dzieki:
a) za to, że temat już nie jest na drugiej stronie (niestety, mój post był ostatni, nie mogłam temu zapobiec) biggrin.gif
b i c) z braku Kevina Tarte musiałam przesunąć moją obsesję w stronę Borcherta i cieszę się, że poza mną chodzi po tym świecie jeszcze jedna borchertomaniaczka biggrin.gif

Co do Berlina, powiem tak
Philip Haegli, na którego się załapałam, na Grafa się nie nadaje. Nie wygląda i nie spiewa tak jak się widzom płci żeńskiej należy... Oczęta bym sobie wypłakała, gdyby nie pewne szczęśliwe zrządzenie losu, dzięki ktoremu mogę stwierdzić, że choć Borchert nabrał ostatnimi czasy dziwnej maniery śpiewania roli "na dziada" (kto ma kłopot z wyobrażeniem sobie, proszę oglądnąć Kevina Tarte. Brzmi, jak po traheotomii), to Grafem jest zaiste pociągającym i wokalnie i wizualnie (wiecie, że się ożenił? Już nie jest do wzięcia...). Mogę też dodać, że bez make-upu też wygląda ok. wink.gif Niebeskie oczy i ten uśmiech...

Bonus, ktory można nabyć w teatrze:
Załączony obrazek

EDIT:
Vor dem Schloss, ale najbardziej Die Rote Stiefel - po prostu burzą mi krew biggrin.gif Jak na to patrzę mam ochotę przepuścić stypendium na jeszcze jedną wyprawę biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Carpe Diem: 1-03-2008, 20:55

--------------------

W celi:
- Za co siedzisz?
- Łuuu niezła akcja
+Quote Post
Eine Hexe
post 15-05-2009, 10:49
Post #670

Widz
*

Nr użytkownika: 3407

To ja uprzejmie doniosę, że od września tego roku, we wiedeńskim Ronacher Theater miłościwie nam będzie krolockować Jego Mroczność Thomas Borchert. I nie wiem jak inni, ale ja sie z tego bardzo cieszę cool.gif

--------------------
Die Furcht ist mein Mantel
Die Nacht mein Revier
Ich bin eine Hexe...
+Quote Post
traksmetal
post 30-06-2014, 19:05
Post #671

Widz
*

Nr użytkownika: 430

...żeby ożywić temat:) Był ktoś, widział przedstawienie w krakowskiej łaźni nowej, wystawiane przez ASM Pana Pawłowskiego?
+Quote Post

45 Strony « < 43 44 45
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-10-2017, 02:13